Sprzęt i aparatura

Inkubator hybrydowyRespirator Oscylacyjny

Stanowisko resuscytacyjneUltrasonograf
Fundacja kupiła ogromną ilość sprzętu - kilkadziesiąt tysięcy urządzeń - dlatego sama nie jest w stanie kontrolować prawidłowości wykorzystania każdego z aparatów. Świetnie natomiast sprawdza się w tym zakresie kontrola społeczna. Poprzez otrzymywane od społeczeństwa sygnały jesteśmy w stanie skutecznie interweniować w każdym z takich przypadków. W praktyce, Fundacja reaguje na każdą otrzymaną informację, że przekazana aparatura jest użytkowana niezgodnie z jej życzeniem np. gdy szpital próbuje robić badania na otrzymanej w darze aparaturze odpłatnie lub przekazuje aparat do innego oddziału szpitalnego niż wskazany w umowie darowizny. 272 nowoczesne urządzenia medyczne o rynkowej wartości ok. 32,5 miliona złotych zamierza kupić Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach konkursu ofert. Będzie to sprzęt służący ratowaniu życia i zdrowia wcześniaków.
Jak poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej prezes zarządu Fundacji Jerzy Owsiak, to już 38. konkurs ofert organizowany przez Fundację WOŚP. W poniedziałek i wtorek w Warszawie eksperci fundacji prowadzić będą negocjacje z przedstawicielami firm oraz dystrybutorami sprzętu, aby wynegocjować jak najlepszy sprzęt za jak najniższe ceny. "Tradycją jest to, że bardzo mocno się targujemy i kupujemy go z dobrymi upustami" - podkreślił Owsiak. Wyjaśnił, że urządzenia trafią do 155 oddziałów noworodków i wcześniaków oraz intensywnej terapii noworodka w całym kraju. Będą to:
- inkubatory hybrydowe - 40 szt.,
- inkubatory zamknięte do opieki intensywnej - 25 szt.,
- inkubatory do badań noworodków w aparatach rezonansu magnetycznego - 2 szt.,
- stanowiska resuscytacyjne - 40 szt.,
- respiratory noworodkowe - 20 szt.,
- respiratory oscylacyjne - 5 szt.,
- respiratory z automatyczną regulacja tlenu - 10 szt.,
- aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków - 40 szt.,
- ultrasonografy noworodkowe - 30 szt.,
- kardiomonitory noworodkowe - 30 szt.,
- monitory przezskórne - 25 szt.,
- oksymetry tkankowe - 5 szt.

Pompa infuzyjna

Pompa pokarmowa
W tym roku WOŚP postanowiła profesjonalnie podjąć tematykę związaną z geriatrią. Fundacja podkreśla, że w Polsce jest tylko ok. 270 geriatrów, funkcjonuje 35 oddziałów geriatrycznych, co daje ok. 750 łóżek. WOŚP chce je wyposażyć w nowoczesne łóżka i sprzęt, koszt jednego miejsca na takim oddziale to ok. 20 tys. zł; 15 mln zł pozwoli Fundacji na wymianę sprzętu i wyposażenie wszystkich istniejących obecnie oddziałów. Za środki zebrane w czasie tegorocznego finału fundacja chce kupić m.in. materace przeciwodleżynowe, regulowane łóżka (z wyposażeniem), ultrasonografy przyłóżkowe, urządzenia do rehabilitacji ruchowej, balkoniki ułatwiające chodzenie, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne i żywieniowe.


| Zdjęcia ze strony: medicalonline.pl |